Sportovní a relaxační masáže

Relaxační masáž

Nejběžnější druh masáže, která je považována za nejstarší léčebný prostředek. Naší první reakcí na vzniklou bolest je, že si začneme postižené místo třít a hladit, což je vlastně určitý typ masáže. Využíváme různých způsobů tření a hnětení. Používáme ji hlavně na ošetření bolesti zad, namožených svalů, při nespavosti a odrážení stresu v každodenním životě.

Sportovní masáž

Soubor vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak z fyzické, tak z psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho zotavení. U nás si můžete vybrat i mezi hřejivou a chladivou emulzí, popřípadě neutrální.

Masáž baňkami

Řadíme mezi techniky alternativní medicíny. Rozlišujeme několik druhů baněk – skleněné, vakuové, gumové a silikonové. Při aplikaci baňky vzniká podtlak a dochází k malému výronu krve a lymfy do okolí bolavého místa. Vzniká podlitina, která je v tomto případě žádoucí, protože zatvrdlé místo se tím prokrví, okysličí a zbaví nahromaděných škodlivin. Pravidelná aplikace baněk vede k úlevě od bolesti zad a dokonce i k úpravě činnosti vnitřních orgánů. Za jediný minus považuji vznik modřin po proběhlé terapii. Někteří lidé jsou náchylnější k tvorbě modřin, jiní zase méně. Obecně platí, že čím vícekrát jsou baňky aplikovány, tím méně pak bývají modřiny vidět. Modřiny se však dají regulovat i vzniklým podtlakem, ale účinek pak není takový, jaký by měl být. Téměř všem klientům ale doporučuji nebát se tohoto druhu terapie, protože má prokázaný svůj účinek. 
Baňkování působí léčebně na systém pohybový, hormonální i lymfatický. Doporučuje si i během nemoci a může pomoct např. s dýchacími problémy nebo při migréně. Dostatečný příjem tekutin pak podpoří rychlejší zánik modřin a odplavení škodlivin z těla.

Regenerační masáž lávovými kameny

Používají se hladké lávové kameny, které se nahřejí ve vodní lázni a následně jsou pokládány na tělo. Lávové kameny přináší teplo a uvolnění Vašim ztuhlým svalům. Tato masáž výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém a dokonale uvolní tělo a mysl. Zbavuje stresu a napětí a dlouho po aplikaci ještě cítíte teplo z nanesených kamenů. Využívá se speciálních vulkanických kamenů, které výborně akumulují teplo přispívající k urychlení regenerace tkání.