DETAILNÍ POPIS SLUŽEB REGENERAČNÍHO STUDIA

TERAPIE

Dornova metoda

Tato manuální terapie navrací obratle a klouby do jejich původní polohy a zabraňuje tak vzniku výhřezů meziobratlových plotének. Pomáhá lidem při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech či kloubech. Základním prvkem je srovnat délku dolních končetin. Po několikaleté praxi jsem zjistil, že i pouze samotné srovnání dolních končetin může vyřešit řadu problémů. Metoda se provádí přirozeným a volným pohybem ošetřované osoby. K navrácení obratlů či kloubů na původní místo se používá aktivní pohyb ošetřovaného.
Počet aplikací je hodně individuální, avšak i po jediném ošetření se často dostavuje úleva. U složitějších případů se výsledný efekt může dostavit třeba až za několik dní, týdnů, ale třeba i měsíců. Aby však tyto účinky byly trvalého rázu, je potřeba odstranit špatné pohybové stereotypy.

 

Kontraindikace:

 • osteoporóza v pokročilejším stádiu
 • náchylnost ke zlomeninám
 • brzké stavy po úrazech či operacích
 • akutní záněty
 dornova metoda min

Spinal Touch

Je velice jemná neinvazivní a příjemná doteková terapie, při které se pomocí jemných doteků stimulují reflexní body a zóny na hýždích, zádech, krku, hlavě a břiše. Tato metoda působí na tělo jako na celek, nikdy se nezaměřuje pouze na jeho určitou část. Po odstranění překážky a sladění v celém těle, má naše tělo schopnost k ozdravění. Spinal Touch tedy využívá vlastní regenerační schopnosti organismu pro dosažení rovnováhy. Zaměřuje se především na oblast páteře, srovnání těžiště a držení těla. Dále pak na odstranění následků každodenní psychické i fyzické zátěže, především stresu, který se v těle neustále hromadí a negativně tak ovlivňuje kvalitu našeho života.

Jak často tuto metodu absolvovat?

 • akutní problém či bolest: 1x až 3x v průběhu 14ti dní
 • srovnání těžiště a zlepšení osového držení těla: 5x až 10x vždy ob týden
 • preventivně: čím častěji, tím lépe, ale mezi jednotlivými ošetřeními odstup alespoň 3 dny

KINESIO ® TAPING METHOD (tejpování)

Je ucelená léčebná metoda, která umožňuje nastartovat autoreparační schopnosti organismu působením pružné tejpovací pásky (kineziotejpu) - specifických vlastností zvnějšku přes pokožku, bez přidaných farmakologických přípravků. Zjednodušeně lze říci, že v oblasti podkoží je prostor, ve kterém se nacházejí receptory bolesti, krevní a lymfatické řečiště. Při jakémkoliv tkáňovém traumatu reagují tkáně zánětlivou reakcí. Vzniká lokální otok, který způsobí narušení toku tělních tekutin a nárůst tlaku v podkoží. Tím jsou také aktivovány receptory bolesti. Aplikací kinesio tejpu dojde k elevaci kůže a zvětšení prostoru podkoží. Pomine tlak na receptory bolesti, která rychle odeznívá. Současně se zlepšuje tok tělních tekutin v podkoží a startuje se autoreparační schopnost organismu. Přes stimulaci proprioreceptorů se reguluje svalové napětí a zlepšuje funkce kloubů, dochází i k aktivaci nervového a oběhového systému.

DSC 5216 Min
DSC 5235 Min

Hlavní indikace metody Kinesio Taping®:

 • bolesti zad (krční, hrudní i bederní páteř)
 • svalové a úponové bolesti, traumata a záněty
 • bolesti hlavy – především migrény
 • distorze a dislokace kloubů
 • skoliózy (i dětský věk)
 • artróza
 • epikondylitidy – tenisový, golfový, oštěpařský loket
 • problémy s Achilovou šlachou
 • syndrom karpálního tunelu
 • problémy s nožní klenbou
 • lymfedémy a otoky
 • léčba a hojení jizev
 • gynekologické problémy,
 • neurologické potíže a řada dalších

Komplexní diagnostika pohybového aparátu

Nabízíme komplexní rozbor pohybového aparátu pomocí dotazníku, aspekce, palpace, orientačního vyšetření rozsahů pohybu, svalové testy na oslabení a zkrácení, testy HSSP, funkční pohybové vzory a kompenzace, pohybové rozsahy, hypomobilita – hypermobilita a řešení souvislostí. Diagnostika pohybového aparátu je druhým krokem hned po vyplnění komplexního vstupního dotazníku a slouží pro získání dostatku informací o klientovi. Vědět co nejvíce, je naprostý základ. Jestliže Vám mám nějakým způsobem pomoct či poradit, musím nejprve zjistit co nejvíce informací o Vaší osobě (životní styl, koníčky, zaměstnání, nemoci, léky, úrazy, atd.). Poté nastává samotná diagnostika, která nám pomáhá zjistit podstatné věci o klientovi, odhalují se nám jeho asymetrie, vadné držení těla v různých pohybových stereotypech (sed, stoj, a další). Dysbalance a problémy v pohybu má každý z nás. Rozpoznáváme zkrácené a oslabené svaly, které je potřeba včas odhalit a poupravit na správný pohybový stereotyp.

Vitality Flossing

Flossing je použití elastických pásů, které se stahují kolem kloubů a tkání. Tato metoda je založena na technikách založených na kompresi s pružným latexovým pásem. Toto systematické použití funguje na principu terapie od osteopatie a fyzioterapie ve spojení s funkčním a atletickým tréninkem. Je důležitý v oblastech mechanismu kloubu.Flossing je název pro techniky, při kterých dojde specifickým kruhovým omotáváním ošetřovaného segmentu pohybového aparátu elastickou latexovou páskou (Flossband) k jeho kompresi. Díky této kompresi pak lze dosáhnout velmi rychlého terapeutického efektu při ošetření bolestivých stavů kloubů a měkkých tkání.

DSC 5170 Min
DSC 5187 Min
DSC 5200 Min

Compex SP 8.0

Jedná se o nejdokonalejší elektrostimulátor od firmy COMPEX. Tento přístroj obsahuje speciální procedury, které pomohou zvýšit svalovou sílu a vytrvalost, rychleji regenerovat, snáze relaxovat, zotavovat se po zraněních, rychleji obnovovat svalovou hmotu po období bez tréninku či zranění, tiší bolest svalů a úponů a celkově urychlují rehabilitaci.
Model COMPEX SP 8.0 je určen pro sportovce, kteří naplno propadli výkonostnímu sportu a vyžadují dokonalou péči o svoje tělo a svaly. Obsahuje 40 přednastavených programů. Bezdrátové provedení dopřává naprostou volnost pohybu. Na rozdíl od modelu SP 6.0 intenzitu regenerační a tréninkové seance nastavuje zcela automaticky a dále optimalizuje v průběhu cvičení. Společně s 8mi MI-Sensory v každém modulu zabezpečuje 100% efektivitu práce se svalstvem. Barevný LCD display zobrazuje detailní informace o jednotlivých programech včetně doporučeného umístění elektrod a optimální polohy při stimulaci.

14of24 Min
16of24 Min

MASÁŽE

Relaxační masáž

Nejběžnější druh masáže, která je považována za nejstarší léčebný prostředek. Naší první reakcí na vzniklou bolest je, že si začneme postižené místo třít a hladit, což je vlastně určitý typ masáže. Využíváme různých způsobů tření a hnětení. Používáme ji hlavně na ošetření bolesti zad, namožených svalů, při nespavosti a odrážení stresu v každodenním životě.

Sportovní masáž

Soubor vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak z fyzické, tak z psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho zotavení. U nás si můžete vybrat i mezi hřejivou a chladivou emulzí, popřípadě neutrální.

Masáž baňkami

Řadíme mezi techniky alternativní medicíny. Rozlišujeme několik druhů baněk – skleněné, vakuové, gumové a silikonové. Při aplikaci baňky vzniká podtlak a dochází k malému výronu krve a lymfy do okolí bolavého místa. Vzniká podlitina, která je v tomto případě žádoucí, protože zatvrdlé místo se tím prokrví, okysličí a zbaví nahromaděných škodlivin. Pravidelná aplikace baněk vede k úlevě od bolesti zad a dokonce i k úpravě činnosti vnitřních orgánů. Za jediný minus považuji vznik modřin po proběhlé terapii. Někteří lidé jsou náchylnější k tvorbě modřin, jiní zase méně. Obecně platí, že čím vícekrát jsou baňky aplikovány, tím méně pak bývají modřiny vidět. Modřiny se však dají regulovat i vzniklým podtlakem, ale účinek pak není takový, jaký by měl být. Téměř všem klientům ale doporučuji nebát se tohoto druhu terapie, protože má prokázaný svůj účinek.
Baňkování působí léčebně na systém pohybový, hormonální i lymfatický. Doporučuje si i během nemoci a může pomoct např. s dýchacími problémy nebo při migréně. Dostatečný příjem tekutin pak podpoří rychlejší zánik modřin a odplavení škodlivin z těla.

Regenerační masáž lávovými kameny

Používají se hladké lávové kameny, které se nahřejí ve vodní lázni a následně jsou pokládány na tělo. Lávové kameny přináší teplo a uvolnění Vašim ztuhlým svalům. Tato masáž výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém a dokonale uvolní tělo a mysl. Zbavuje stresu a napětí a dlouho po aplikaci ještě cítíte teplo z nanesených kamenů. Využívá se speciálních vulkanických kamenů, které výborně akumulují teplo přispívající k urychlení regenerace tkání.

Breussova masáž

Jedná se o jemnou energetickou a bezbolestnou terapii v oblasti páteře, která uvolňuje napětí ve svalstvu. Během této metody se také uvolňují meziobratlové bloky, páteř se srovnává do přirozené pozice a meziobratlové ploténky mají lepší schopnost vracet se do původního stavu. Na rozdíl od jiných druhů masáží, aplikujeme zde kvalitní třezalkový olej, který uvolňuje a vyživuje meziobratlové ploténky. Základem Breussovy masáže je pomocí jemných tahů vytvořit prostor mezi jednotlivými obratli. Tento prostor je vyplněn právě meziobratlovou ploténkou, která se časem opotřebovává a degeneruje. Často tak vznikají všem známé výhřezy plotének. Proto naše tělo potřebuje nějakým způsobem tomuto stavu zabránit a ploténky regenerovat. Doporučuje se po ošetření Dornovou metodou.

Indikace:

 • uvolnění psychických, fyzických a energetických bloků,
 • správné postavení páteře
 • uvolnění a regenerace meziobratlových plotének
 • prevence onemocnění páteře
 • bolestivé stavy, u kterých nelze používat jiné metody
 • vhodná pro všechny věkové kategorie

Anticelulitidová masáž a zábal

Používá se ke zmírnění projevů celulitidy, která se projevuje nahromaděním tukových buněk pod kůží a vznikem nevzhledným ďolíčků převážně u žen všech věkových kategorií. Tato procedura prokrví a vyhladí pokožku, a také zrychlí mízní tok. K masáži je vhodné použít i silikonovou baňku, zábal se pak provádí nanesením skořicového gelu, který se po nějakou dobu nechává působit. Po několika masážích je možno pozorovat úbytek centimetrů v problémové oblasti. Doporučuje se 2x týdně, později v pravidelných intervalech 1 – 2x během měsíce.

Rituál pěti elementů

Jedná se o jedinečný masážní rituál, který je inspirován Indií, ve kterém se využívají elementy dle tamní filozofie – země, voda, vzduch, oheň a akáša. Tento rituál má silné harmonizační účinky na celé naše tělo. Jeho silný účinek se také projeví v pozitivním naladění psychiky a přetrvávajícímu pocitu lehkosti. Postupně je masírováno celé tělo – záda, šije, nohy, ruce a hlava. Element země je symbolizován silnou, přesto příjemnou tlakovou masáží přes ručník či pokrývku těla. Element vody symbolizuje masáž olejová, s použitím kvalitního kokosového oleje. Element vzduchu symbolizuje jemná masáž vlasové části hlavy, element ohně masáž horkými lávovými kameny a poslední akáša je klidová závěrečná fáze s působením energie prány. Tato masáž patří mezi výjimečné techniky a její účinky jsou obrovské.

CVIČENÍ

Trénink v tělocvičně s trenérem

Abychom si udržovali dobrou fyzickou kondici, potřebujeme pravidelný pohybový režim. Vůbec nejdůležitější pro správné držení těla je vyrovnání svalových dysbalancí, a poté posilování svalů hlubokého stabilizačního systému, kterých docílíme např. cvičením na TRX, BOSU, SM Systému a různých dalších cviků s vlastní váhou těla. Nabízíme možnost osobního tréninku pro všechny věkové kategorie, profesionální, amatérské sportovce, ale i nesportující populaci, která chce s cvičením začít. Ze zdravotního hlediska by tomu však nemělo být dříve, než projdeme procesem srovnání našeho těla. Celý tento proces je velice náročný a měl by být absolvován pod dohledem kvalifikovaného člověka v oboru.Ke cvičení využíváme prostory RK Training centra, nacházející se o patro níže, které nabízí širokou škálu vyžití a nejnovější pomůcky pro funkční trénink.

Kompenzační cvičení

Tento druh cvičení jsem zavedl díky svým klientům, kteří věřili, že pouze pravidelnou návštěvou masáže vymizí všechny jejich problémy. Řada z nich si totiž neuvědomuje, že pouze masáží se jejich zdravotní stav nezlepší. K tomu, abychom se udrželi v kondici, potřebujeme nejen pravidelně uvolňovat naše tělo, např. pomocí masáže či strečinkového cvičení, ale také pravidelný pohyb. S každým klientem pracuji individuálně a snažím se nalézt optimální sestavu cviků tak, aby nejlépe seděla jeho tělu. Vycházím ze znalosti anatomie a pohybového systému. Využívám cviky, které udržují svaly v rovnováze nebo pokud je potřeba, odstraňujeme vzniklé svalové dysbalance, které vznikají špatnými pohybovými stereotypy. Svaly, které mají tendenci ke zkrácení, protahujeme, svaly, které ochabují, zase posilujeme. Cvičíme pouze s váhou vlastního těla a využíváme zde i různé balanční pomůcky. Velký důraz je kladen na správné dýchání a správnou polohu těla při cvičení.

114of24 Min
123of24 Min

BLACKROLL

Jedná se o vysoce kvalitní automasážní pomůcky vyrobené v Německu. Tím jsou zaručeny vysoké standardy kvality v oblasti Self Myofascial Release (SMR).

BLACKROLL® pomůcky jsou vhodné pro funkční trénink a manuální terapeutické ošetření měkkých tkání. Využití těchto pomůcek umožňuje lidem všech věkových kategorií a sportovních úrovní zlepšit flexibilitu, mobilitu, stabilitu a sílu, prováděním jednoduchých cviků a aplikací automasáže. V praxi se jedná o rolování vlastní vahou těla po pomůckách, anebo jejich rolováním po povrchu těla. Bylo prokázáno, že BLACKROLL® pomůcky mají při správném používání podobný efekt.

Jsou to optimální terapeutické a preventivní pomůcky, které dokáží metodou samouvolnění svalů a fascií například toto:

Prokazatelně zvyšují flexibilitu, stabilitu a výkonnost Vašeho myofasciálního systémupůsobí preventivně proti vzniku svalové bolesti a svalových úrazůzlepšují tkáňový metabolismus a regenerační procesyzlepšují celkové držení těla díky tréninku stability a CORESprávně poučený pacient (klient) může cvičit i sám doma, venku, ve fitness, prostě kdekoliv.

BLACKROLL® pomůcky byly v roce 2009 oceněny prestižní cenou Physio prize za „Produkt s největším benefitem pro jeho uživatele“.