Nabídka osobních tréninků a cvičení

Trénink v tělocvičně s trenérem

Abychom si udržovali dobrou fyzickou kondici, potřebujeme pravidelný pohybový režim. Vůbec nejdůležitější pro správné držení těla je vyrovnání svalových dysbalancí, a poté posilování svalů hlubokého stabilizačního systému, kterých docílíme např. cvičením na TRX, BOSU, SM Systému a různých dalších cviků s vlastní váhou těla. Nabízíme možnost osobního tréninku pro všechny věkové kategorie, profesionální, amatérské sportovce, ale i nesportující populaci, která chce s cvičením začít. Ze zdravotního hlediska by tomu však nemělo být dříve, než projdeme procesem srovnání našeho těla. Celý tento proces je velice náročný a měl by být absolvován pod dohledem kvalifikovaného člověka v oboru.Ke cvičení využíváme prostory RK Training centra, nacházející se o patro níže, které nabízí širokou škálu vyžití a nejnovější pomůcky pro funkční trénink.

Kompenzační cvičení

Tento druh cvičení jsem zavedl díky svým klientům, kteří věřili, že pouze pravidelnou návštěvou masáže vymizí všechny jejich problémy. Řada z nich si totiž neuvědomuje, že pouze masáží se jejich zdravotní stav nezlepší. K tomu, abychom se udrželi v kondici, potřebujeme nejen pravidelně uvolňovat naše tělo, např. pomocí masáže či strečinkového cvičení, ale také pravidelný pohyb. S každým klientem pracuji individuálně a snažím se nalézt optimální sestavu cviků tak, aby nejlépe seděla jeho tělu. Vycházím ze znalosti anatomie a pohybového systému. Využívám cviky, které udržují svaly v rovnováze nebo pokud je potřeba, odstraňujeme vzniklé svalové dysbalance, které vznikají špatnými pohybovými stereotypy. Svaly, které mají tendenci ke zkrácení, protahujeme, svaly, které ochabují, zase posilujeme. Cvičíme pouze s váhou vlastního těla a využíváme zde i různé balanční pomůcky. Velký důraz je kladen na správné dýchání a správnou polohu těla při cvičení.

114of24 Min
123of24 Min

BLACKROLL

Jedná se o vysoce kvalitní automasážní pomůcky vyrobené v Německu. Tím jsou zaručeny vysoké standardy kvality v oblasti Self Myofascial Release (SMR).

BLACKROLL® pomůcky jsou vhodné pro funkční trénink a manuální terapeutické ošetření měkkých tkání. Využití těchto pomůcek umožňuje lidem všech věkových kategorií a sportovních úrovní zlepšit flexibilitu, mobilitu, stabilitu a sílu, prováděním jednoduchých cviků a aplikací automasáže. V praxi se jedná o rolování vlastní vahou těla po pomůckách, anebo jejich rolováním po povrchu těla. Bylo prokázáno, že BLACKROLL® pomůcky mají při správném používání podobný efekt.

Jsou to optimální terapeutické a preventivní pomůcky, které dokáží metodou samouvolnění svalů a fascií například toto:

Prokazatelně zvyšují flexibilitu, stabilitu a výkonnost Vašeho myofasciálního systémupůsobí preventivně proti vzniku svalové bolesti a svalových úrazůzlepšují tkáňový metabolismus a regenerační procesyzlepšují celkové držení těla díky tréninku stability a CORESprávně poučený pacient (klient) může cvičit i sám doma, venku, ve fitness, prostě kdekoliv.

BLACKROLL® pomůcky byly v roce 2009 oceněny prestižní cenou Physio prize za „Produkt s největším benefitem pro jeho uživatele“.